Ara
Yukarı
 

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

İçerik yazarlarımız, tasarımı ekibimiz ve reklam departmanımızın her marka için ayrı bir strateji oluşturarak ekip halinde daha verimli hareket etmesini amaçlıyoruz. 7/24 aktif olan online ekibimiz sayesinde artık markanızla ilgili tüm yorum, soru veya şikayetlerden anında haberdar olacak ve bu sayede daha hızlı reaksiyon göstererek markanızı yeniden konumlayabileceksiniz.

İletişimin en kuvvetli pazarlama aracı olduğu günümüzde, en güçlü iletişim aracı olan sosyal medyayı markanıza özel olarak konumlandırarak, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızdayız.

NEDEN BİZ?

Sosyal medyada hızlı ve etkin fikirler üreten ekibimiz, sosyal medya yatırımınızı en iyi şekilde kullanır. Kriz yönetimi sayesinde markanıza zarar verebilecek en ufak sorunu zaman kaybetmeden çözer. Rakip analizi ve istatistikler ile birlikte markanızı sürekli ileriye taşımanın yollarını arar. Raporlamalar sayesinde artıları ve eksileri belirleyerek bir sonraki adımın stratejisini belirler.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR?

Sosyal medya yönetimi kurumların paylaşım içeriklerinin tasarım ve paylaşım aşaması, kampanya görsellerinin hazırlanması, kampanya oluşturulması ve tüm içeriklerin ilgili kişilere ulaştırılmasını içerir.

Yönetim sırasında yalnızca günlük içerikler hazırlayıp paylaşılmaz; aynı zamanda müşterilerin soru ve şikayetlerini de cevaplandırarak müşteri hizmetleri de dijital ortama taşınmış olunur. Ulaşmaya çalıştığınız tek kitle müşterileriniz değil; sizi tanımaya çalışan potansiyel müşterilerinizdir.

Sosyal medyaya ayıracağınız bütçe; yani dijital pazarlama bugün geleneksel medyadan çok daha ekonomik ve pratiktir. Etkileri ise daha efektif denilebilir.

Markanızı kurumsallaştırmak ve hitap edeceğiniz kitlenizi büyütmek istiyorsanız, sosyal medya analizlerinin, istatistiklerin ve düzenli paylaşımın kurumsal gelişim için hayati öneme sahip olduğunu biliyor olmanız gerekir.

NELER YAPIYORUZ?

Sosyal Medya Yönetimi

Hem markayı hem de rakipler analiz ederek, markanın hangi sosyal platformlarda olması gerektiği ve paylaşım stratejileri belirlenir. Tasarım aşamasında hem görsel hem de yazılı olarak içeriklerin potansiyel takipçilere ulaşması sağlanır. Kampanyalar belirlenir ve reklam planlaması yapılır. Paylaşım sonrası yorum, soru veya şikayetler özenli şekilde değerlendirilir ve marka yöneticileri ile paylaşılır.

 

Sosyal Medya Kampanyaları

Kampanya oluşturmak sosyal medyanın sağladığı önemli avantajlardandır. Kampanyalar sayesinde müşterilere ulaşma daha kolay olur. Sıcak satışa destek sağlayan kampanyalar marka ile iş birliği yapılarak hazırlanır ve doğru kişilere ulaşması sağlanır.

 

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya üzerinden reklam vermeyi tercih eden markaların sayısı gün geçtikçe artıyor.  Reklam çalışmaları sosyal medya yönetiminin olmazsa olmazlarından. Reklam çalışmalarının amacı; marka için yapılacak doğru reklam çalışmaları ile daha çok hedef kitleye ulaşmaktır. Reklamlar, ajansımızın deneyimli pazarlama ve reklam uzmanları tarafından markaya uygun olarak belirlenir.