Ara
Yukarı
 

E-MAİL PAZARLAMA

E-MAIL PAZARLAMA

E-Mail Pazarlama Nedir?

Markanızın ürünleri, hizmetler ya da markanızla ilgili son gelişmeleri binlerce müşterinize ulaştırmak için uygun maliyetli reklam/pazarlama yöntemlerinden biri de e-mail pazarlamadır. Bu yöntemle yalnızca hizmetlerinizi değil, kutlama, tebrik veya özel gün mesajlarınızı da hem mevcut hem de potansiyel müşterilerinize direkt olarak ulaştırabilirsiniz.

Doğru İçerik ve Doğru Raporlama

Mailing yaparken yalnızca hedef kitleyi belirlemek yetmez. Hedef kitleye yöneltilen içeriğin de doğru şekilde olması amaçlanmalıdır. Bu içeriğin görsel, yazılı ve mantık bakımından müşterilerinizin ilgisini çekecek türden olması planlanmalıdır. Görsel ekibimizin planladığı içerikleriniz editörlerimiz tarafından dil ve üslup bakımından stratejik hale getirilir.

Mailing’in bir başka avantajı ise ölçümlenebilir olmasıdır. Dönüşüm raporları ile hamlelerinizin hangisinin, ne kadar başarılı olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Mailleriniz okundu mu, en çok okunan içeriğiniz hangisi oldu, ne düzeyde dönüşüm aldınız, gibi birçok sorunun cevabı mailing raporlarındadır.

Mailing ile;

  1. Doğru hedef kitle belirlenir,
  2. Görsel, yazı veya video çalışması yapılır,
  3. Zamanlama planlanır,
  4. Ek maliyetlerden kurtulmak için doğrulama yapılır,
  5. Dönüşümler için raporlar çıkarılır,