Ara
Yukarı
 

Sosyal Medyanın Popüler Çocuğu: Instagram

Instagram, özellikle 2013 yılında yaptığı çıkışla biliniyor. Bunun nedeni olarak, Instagram’a tıpkı Vine gibi kısa videoların konulabilmesi gösteriliyor. İlk başta kimse Instagram’ın Vine ile baş edebileceğini düşünmüyordu ama zamanla görüldü ki, bu video özelliği Vine’ın pabucunu dama attı. Filtrelerle süslenebilen, üzerine yazılar yazılabilen videoları Instagram kullanıcıları çok sevdi.

 

Artık filtrelerle süslediğimiz harika fotoğraflara videolar da eklenmiş durumda. Instagram’ın popülerliğini artıran bir ikinci etmen de geçtiğimiz zamanlarda gelen Stories özelliği oldu. Şimdi de tıpkı Snapchat gibi Instagram’da da 24 saatlik paylaşımlar yapılabiliyor. Bu videolarda başkalarını da etiketleyebiliyorsunuz.

Instagram Kullanımı Artıyor

 

Yapılan araştırmaya göre Instagram’ın kullanma oranı Twitter’ı geçmiş durumda. Instagram kullanımı %63’e çıkarken, Twitter %56’da kalmış durumda. Bir önceki yıl Instagram kullanımının %35’te olduğunu düşününcde, gerçekten büyük bir sıçrama gerçekleşmiş gözüküyor.

 

Instagram Reklamları

 

Instagram bildiğiniz üzere yalnızca bireysel kullanım için değil, birçok firma ve markanın da kullanımına açık. Bu sebeple Instagram üzerinde kurumsal bir iş yükü de var. Business Account yani şirket hesabı ile Facebook üzerinden Instagram’a reklam verebiliyor olmanız da oldukça yararlı bir özellik oluyor. Buradaki avantaj, Instagram reklamı yaparken, Facebook gibi dünyanın en güçlü sosyal platformunun veri tabanını kullanıyor olmak. Zaten bu özellikle birlikte Instagram reklamlarının hacmi de ciddi oranda büyüme gösterdi. Yapılan araştırmalara göre 2018 yılı sonunda Instagram reklam gelirinin 7 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Yazan: İçerik Mahsülleri Ofisi

En son yorumlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın